Piknik sportowo – integracyjny

W środę, 9 października 2013 r. w ogrodach Ojców Reformatów w Jarosławiu odbył się niecodzienny piknik, który skierowany był do uczniów klas integracyjnych działających w jarosławskich szkołach. Wzięło w nim udział około 200 młodych ludzi. Uczestnikami były trzy klasy z Publicznego Gimnazjum nr 2, jedna klasa ze Szkoły Podstawowej nr 6 i sześć klas ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi.
Impreza odbyła się w ramach projektu „Otwarci na Integrację”, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu i nowo powstałe Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”, które zostało powołane do życia w styczniu tego roku przy SP 11. Warto dodać, że partnerski projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ciągu trwania pikniku zebrani tam uczestnicy mogli bawić się w takt rytmicznej muzyki, brać udział w grach zespołowych i zręcznościowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zadbano również o zdrowy poczęstunek. Uczniowie otrzymali soki, wodę mineralną, owoce i coś słodkiego, aby zregenerować siły, które spożyte zostały w trakcie pikniku. Organizatorów cieszył fakt, że po zakończeniu pikniku wielu jego uczestników stwierdziło, że cała impreza powinna trwać znacznie dłużej. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku serdecznie dziękujemy.