Muzyka Łączy Pokolenia

Zdjęcia wykonał HENRYK GRYMUZA

Sobotni koncert charytatywny absolwentów i gości Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu zorganizowany na rzecz Jarosławskich Kilometrów Dobra już za nami. 6 maja w MOK-u w Jarosławiu o godzinie 17:00 widzowie mogli uczestniczyć w uczcie artystycznej, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Społeczny Komitet Jarosławskich Kilometrów Dobra, reprezentowany przez Annę Korczewską, Lidię Sobczyńską i Magdaleną Makowską we współpracy z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi – Ewą Leniar oraz Dorotą Wierzbińską – Dubaj Dyrektorem Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących.

W koncercie uczestniczył Pan Stanisław Sopel Sekretarza Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia Tadeusz Słowik, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu reprezentował Pan Andrzej Zgryźniak. Zaszczycił nas również Pan Zbigniew Działa- wokalista zespołu RSC- ambasador Jarosławskich Kilometrów Dobra. Różnorodne obowiązki nie pozwoliły uczestniczyć w koncercie Panu Bogdanowi Zającowi – II trenerowi Reprezentacji Polski w piłce nożnej, reprezentowała go jego siostra Marta Tarnawska. Ambasadorem kampanii jest również Grzegorz Grochowski koszykarz, w imieniu którego w koncercie uczestniczyła jego mama Pani Małgorzata Grochowska.

Koncert rozpoczął się wymownym utworem pt. „Masz w sobie wiarę” w wykonaniu młodzieży z ZSSCHiO w Jarosławiu, która wprowadziła wszystkich w ideę tego charytatywnego przedsięwzięcia. Następnie na scenie zaprezentowali swoje talenty różnorodni artyści.

Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław” od samego początku powadzony przez dr. Andrzeja Jakubowskiego, długoletniego pracownika dydaktycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, wyśpiewał w pierwszej części koncertu 3 utwory żołnierskie, a w drugiej utwory lwowskie, łatwo wpadające w ucho, charakteryzujące się swobodą i atmosferą flirtu. Wyjątkowe były również stroje członków chóru, dzięki którym widzowie mogli się przenieść do Lwowa z jego całym ówczesnym kolorytem.

Dr hab. Jacek Ścibor- tenor- absolwent Szkoły Podstawowej nr 11, od 2007 roku doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie: wokalistyka, a od 2016 doktor habilitowany, obecnie profesor nadzwyczajny Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wystąpił z utworami „JAK ZA DAWNYCH LAT”, „NIE BĘDZIESZ TY, TO BĘDZIE INNA”, „JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE”. Przy fortepianie towarzyszył mu dr Paweł Węgrzyn, wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kunszt muzyczny, aktorski i niezwykła aranżacja utworów zachwyciła uczestników koncertu.

Daniel Lipiec – absolwent Szkoły Podstawowej nr 11, a także wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu wystąpił z Natalią Szott, z którą śpiewa obecnie w zespole Vinci Trio. Artyści wykonali utwory , „GEORGIA ON MY MIND”, „WHEN I FALL IN LOVE”,” JEJ PORTRET”, „ONE-AND-ONLY-BY-ADELE-PIANO”. Piosenki w wykonaniu tego duetu dostarczyły wiele doznań artystycznych.

Hubert Ciurko i Jagienka Preisner – tancerze Rzeszowskiej Szkoły Tańca Sportowego Hubert, Szkołę Podstawową nr 11 ukończył w 2008 r . Wicemistrz Polski w tańcach standardowych w klasie tanecznej „C”. Towarzyszyła mu Jagienka Preisner, która obok sukcesów tanecznych – jest aktualną wicemiss Podkarpacia. Para ta w grudniu ubiegłego roku zdobyła najwyższą krajową klasę taneczną „A” w tańcach latynoamerykańskich. Artyści wykonali WALCA ANGIELSKIEGO i TANGO. Finałowe tańce CZACZA i JIVE pokazały prawdziwą klasę taneczną. Talent, gracja, piękno, tak w skrócie można określić charakter występu tej pary.

Kolejną uczestniczką była Weronika Makowska absolwentka szkoły z roku 2011, obecnie związana z teatrem „Plaster” działającym przy MOK w Jarosławiu pod bacznym okiem Pana Pawła Sroki. Wykonała piosenki aktorskie ze spektaklu „Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie”, wielokrotnie nagrodzonego na ogólnopolskich festiwalach teatralnych. Utwory „MIAZGA” i „TARANTULA” (tekst Stanisław Witkiewicz, aranżacja Wiktor Marut) oraz „NOWE WYZWOLENIE” Grzegorza Turnaua, które wprowadziły widzów w magiczny świat teatru. Mocny głos, aktorstwo i odwaga sceniczna zaciekawiły każdego.

Najmłodsza uczestniczka koncertu – Oliwia Serafin ukończyła Szkołę Podstawową nr 11 w 2013 roku. Obecnie jest uczennicą szkoły średniej, chodzi również do szkoły muzycznej, gdzie uczy się grać na akordeonie. Zaśpiewała utwór zespołu ABBA pt. „GIMME, GIMME, GIMME”, a następnie piosenkę „OCZY CZIORNYJE” znaną z wykonania Violetty Villas w 1971 r. Wspaniały i odważny występ Oliwii dostarczył wiele wzruszeń.

Koncert prowadziła Magdalena Makowska – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”, wchodzącego w skład Komitetu Jarosławskie Kilometry Dobra

Wszyscy artyści w koncercie zaśpiewali charytatywnie, aby wesprzeć ideę Jarosławskich Kilometrów Dobra. Każdy, kto uczestniczył w tym popołudniu artystycznym stał się wyjątkowym darczyńcą. Na rzecz Jarosławskich Kilometrów Dobra z tej imprezy zebrano 3906 zł i 42 gr.

Szczególnie podziękowania skierowane zostały do dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu Pani Elżbiety Śliwińskiej z całym jej wspaniałym zespołem za ogromne zaangażowanie w cykl imprez organizowanych w Ramach Jarosławskich Kilometrów Dobra.
Sponsorami koncertu były firmy: Galeria Natura oraz Szyldy-Team. Wydarzenie śledziła Telewizji Twoja TV i POD 24, ,Gazeta Jarosławska, Nowiny 24, Ekspres Jarosławski.