Teatr dla Jarosławskich Kilometrów Dobra

27 marca 2017 r. w Międzynarodowy Dzień Teatru uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury, aby uczestniczyć w uczcie teatralnej zorganizowanej w ramach kampanii „Jarosławskie Kilometry Dobra”. Uczestnikom zaprezentowano dwa przedstawienia zagrane charytatywnie. Były to:
„JUWENILIA – CZYLI JAK SKOŃCZYĆ W PIĘKNYM SZALEŃSTWIE”- SPEKTAKL W WYKONANIU TEATRU „PLASTER” – reżyseria: Paweł Sroka , muzyka: Wiktor Marut oraz „ŚWIĘTOSZEK” MOLIERA – SPEKTAKL W WYKONANIU UCZNIÓW II LO ZSSCHiO W JAROSŁAWIU- reżyseria Dorota Sznaj.
Tuż przed spektaklami, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru, zostało uroczyście odczytane przez Pan Pawła Srokę orędzie autorstwa prof. Leszka Mądzika. Spektakle obejrzało w sumie około 600 osób.
W takcie przerwy wszyscy zaproszeni goście mogli spróbować przekąsek wykonanych przez uczniów ZSSCHiO w Jarosławiu.
Cały dochód z tej wyjątkowej imprezy zostanie przekazany na zakup sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego i diagnostycznego, co jest celem Jarosławskich Kilometrów Dobra, które reprezentują Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych Ogólnokształcących oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej” przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Szczególnie uczniom jarosławskich szkół, którzy kolejny raz pokazali swoją klasę z entuzjazmem przyjmując występy swoich kolegów. Wielkie ukłony kierujemy w stronę wykonawców i ich opiekunów, a Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Elżbiecie Śliwińskiej wyrażamy wdzięczność za współpracę i zaangażowanie całego zespołu, pracującego w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.