XXIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

Tegoroczny XXIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”, w związku z panującą sytuacją odbył się nie jak zwykle w hali MOSiR, ale na Stadionie Miejskimim. Mieczysława Haspla, jako impreza towarzysząca otwarciu tego nowoczesnego obiektu.
Organizacja turnieju była możliwa dzięki projektowi napisanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Tę sportową imprezę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 11 i Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”.
Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Ewa Leniar i Bogdan Zając – patron imprezy. W oficjalnej części nie zabrakło gorących życzeń skierowanych przez Panią Leniar do wszystkich dzieci z okazji ich wyjątkowego święta- Dnia Dziecka.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn z jarosławskich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP9, SP10, SP11, SP Sióstr Niepokalanek, SP SMS. W zaciętej rywalizacji komentowanej przez Huberta Makowskiego, po pięciu godzinach sportowych zmagań wyłoniono 4 najlepsze drużyny, które tym samym awansowały do finału Powiatowego Turnieju Szkół Podstawowych „Śladem Bogdana Zająca” o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby.
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego, II –SP4, III – SP2, IV – SP10. Nagrody indywidualne otrzymali: Patryk Kupczyński (SPMS) – Najlepszy Bramkarz, Piotr Koralewicz (SPMS) – Król Strzelców, Kamil Słomiany (SP4) – Najlepszy Zawodnik Turnieju.
Puchary, medale, dyplomy nagrody i upominki wręczali: zastępca burmistrza Jarosławia – Dariusz Tracz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu – Ewa Leniar oraz Bogdan Zając – absolwent SP nr 11.
Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc organizatorzy składają:
– wieloletniemu sponsorowi upominków Panu Robertowi Makarowskiemu z firmy „Roma”,
– Panu Jackowi Stalskiemu- dyrektorowi MOSiR,
– Tomaszowi Wywrotowi – dyrektorowi Centrum Kultury i Promocji,
– Elżbiecie Śliwińskiej – Dąbrowskiej – dyrektorowi JOKiS,
– Jerzemu Pleśniakowi – kierownikowi Obiektów Sportowych MOSiR,
– Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej,
– Grzegorzowi Salabura,
– przedstawicielom lokalnych mediów.
W organizację turnieju zaangażowanych było wiele osób, którym również pragniemy podziękować. Bez wsparcia nauczycieli, trenerów, służby medycznej, sędziów, pracowników ww instytucji i innych zaangażowanych przyjaciół szkoły turniej nie miałby tak wyjątkowego i przyjaznego w odbiorze charakteru.