Dzień z reprezentacją

 

24 marca w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu był dniem niecodziennym. Ze względu na to, że mecz eliminacji mistrzostw świata 2018, który reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra z Czarnogórą, odbędzie się w niedzielę, postanowiono przenieść namiastkę przedmeczowej atmosfery do szkoły, ogłaszając DZIEŃ Z REPREZENTACJĄ. Była to inicjatywa Bogdana Zająca – II trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej, absolwenta szkoły, Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. Ze względu na to, że Bogdan Zając wspiera szkołę w różnych jej poczynaniach m.in. corocznym turnieju piłki nożnej szkół podstawowych „Śladami Bogdana Zająca”, a obecnie jest ambasadorem kampanii KILOMETRY DOBRA, w które zaangażowało się Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej” działające przy szkole, postanowiliśmy w wyjątkowy sposób odpowiedzieć na pomysł Pana Bogdana Zająca.

W tym dniu cała społeczność szkoły przyszła do szkoły w strojach, w barwach narodowych z gadżetami kibica. Zaangażowanie wszystkich, począwszy od uczniów oddziałów przedszkolnych na nauczycielach i pracownikach szkoły skończywszy, było ogromne. Na znak solidaryzowania się z reprezentacją, klasy zebrały się w sali gimnastycznej i okrzykami rozgrzały i tak już w tym dniu gorącą atmosferę. W całej szkole słychać było okrzyki i śpiewy :
Jedenastka kibicuje, kadrę Polski dopinguje!,
Bogdan Zając wspiera nas, nasza szkoła – wspiera Was!,
Na niedzielnym meczu z Czarnogórą – Polska reprezentacja górą!,
Miasto Jarosław i nasza szkoła – „wygraj Polsko”- do Was woła!
Dwie klasy zostały uznane za liderów kibicowania. Klasy III d i I b będą nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Pana Bogdana Zająca. Mamy nadzieję, że nasza nauczycielka Pani Lidia Matuła również zostanie zauważona i nagrodzona za gustowny strój kibica.
Ten wyjątkowy dzień był również okazją do oficjalnego rozpoczęcia międzyszkolnego konkursu na szkołę, która najaktywniej włączy się w zbieranie złotówek. Konkurs został ogłoszony przez organizatorów Jarosławskich Kilometrów Dobra.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, a także mediom, które uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu.